Generali osiguranje stipendira umjetničku klizačicu i šesterostruku državnu prvakinju Hanu Cvijanović

Tvrtka Generali osiguranje je potpisala ugovor o stipendiranju s Hanom Cvijanović, članicom hrvatske reprezentacije i seniorskom natjecateljicom u umjetničkom klizanju. 

“Osim što niže uspjehe na ledu, Hana je i predana studentica diplomskog studija novinarstva na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Kao aktualna prvakinja Hrvatske, bila je jedina hrvatska predstavnica na 56. Zlatnoj pirueti, održanoj u Zagrebu, gdje je još jednom potvrđena kao zvijezda u usponu”, stoji u priopćenju.  

“To je više od sporta”

Predsjednik Uprave Generali osiguranja Mario Carini kaže da vjeruju da podrška mladim talentima gradi temelje za buduće uspjehe – kako sportske, tako i životne: “Umjetničko klizanje više je od sporta, to je graciozan spoj pokreta, discipline i umjetničkog izražaja, koji zahtijeva iznimnu razinu predanosti i umjetničkog duha, a Hana je to svakako pokazala zavidnim sportskim uspjesima. Sretni smo što možemo biti dio njezina puta i veselimo se svemu što dolazi.“ 

Tom prigodom Hana Cvijanović je istaknula da je zahvalna što je prepoznat njen trud. „U izazovnom periodu za hrvatsko klizanje, kao i mnogo drugih tzv. manjih sportova, iznimno sam zahvalna što je Generali prepoznao moj trud i pomogao mi na sportskom putu, kao i brojnim sportašima prije mene. Nadolazeća olimpijska sezona bit će puna međunarodnih natjecanja za koje se pripremam u inozemstvu, što ne bi bilo moguće bez pomoći“, istaknula je. 


Pročitajte više: Hrvatski kišobran je Heroj održivosti! Generali proglasio pobjednike SME EnterPRIZE natječaja


Kliže od šeste godine života

Hana Cvijanović (rođena 2002. u Zagrebu) hrvatska je umjetnička klizačica i šesterostruka državna prvakinja. Klizanjem se počela baviti s nepunih šest godina, a njezin talent prepoznala je trenerica Ivana Jakupčević Marinković, s kojom i danas surađuje. Tijekom karijere nastupala je na brojnim međunarodnim natjecanjima, uključujući Europsko prvenstvo 2019. i Svjetsko juniorsko prvenstvo. 

Na juniorskoj razini osvojila je zlatnu medalju na Skate Victoria 2019, srebro na Balkan Games 2018 i broncu na Skate Helena 2018. Nakon dvogodišnje pauze zbog ozljede i pandemije, uspješno se vratila natjecanjima nastupom na Zlatnoj pirueti u Sisku, gdje je ostvarila svoj najbolji rezultat do sada. Članica je Klizačkog kluba Leda iz Zagreba. Osim sportskih uspjeha, Hana je i iznimno uspješna studentica Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu, gdje je čak tri puta nagrađena dekanovom nagradom. Njezina predanost sportu i obrazovanju čini je uzorom mladim sportašima u Hrvatskoj, napominje se u priopćenju Generali osiguranja. 


Foto: Generali osiguranje

POVEZANI ČLANCI

PROČITAJTE JOŠ:

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Pročitajte više

- Advertisment -