Na konferenciji ‘Izazovi suvremenog roditeljstva’ otvaramo ključna pitanja za sigurnost djece

Roditeljstvo se u suvremenom društvu suočava s brojnim izazovima. Digitalna era donosi novu dinamiku i oblikuje djetinjstvo kroz online sadržaje i izloženost tehnologijama od najranije dobi. Roditelji su danas suočeni s pitanjima poput kako uravnotežiti poslovni i privatni život, kako zaštititi djecu u digitalnom svijetu te kako osigurati zdravu obiteljsku atmosferu unatoč stalnom stresu i obavezama. Konferencija „Izazovi suvremenog roditeljstva“ okuplja stručnjake, roditelje i edukatore kako bi se zajednički suočili s ovim i brojnim drugim temama. Vidimo se u zagrebačkom Rooftop Lateralu 25. listopada 2024. godine.

Kroz predavanja, panele i radionice, sudionici će istražiti strategije za jačanje obiteljskih odnosa i pružanje potrebne podrške roditeljima u suočavanju s digitalnim izazovima. Pridružite nam se, prijave su otvorene.

Radno mjesto po mjeri djece i obitelji – primjeri iz prakse

Europska komisija će sudionicima konferencije približiti Direktivu o ravnoteži privatnog i poslovnog života, a potom će uslijediti panel-rasprava powered by UNICEF, čija je tema radno mjesto po mjeri djece i obitelji – primjeri iz prakse.

Jedna od sudionica panela je Ivana Dubroja, studentica 5. godine Ekonomskog fakulteta u Zagrebu, smjer financije. Osnivačica je i bivša voditeljica projekta “Psihološka potpora”, prvog projekta na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu koji je u potpunosti usmjeren na mentalno zdravlje i destigmatizaciju mentalnih bolesti i poremećaja.

U panelu će sudjelovati i Lidija Gamulin, voditeljica odjela za partnerstva u UNICEF-u Hrvatska. Odgovorna je za razvoj partnerstava s poslovnim sektorom fokusiranih na poslovne prakse i politike usmjerene na djecu, širenje dobrih praksi i programa razvijenih u Hrvatskoj u druge zemlje te suradnju s Ministarstvom vanjskih i europskih poslova RH.

Ivani i Lidiji pridružit će se Martina Bastašić, HR managerica u Undabot d.o.o. Broji višegodišnje iskustvo u području upravljanja ljudskim potencijalima. Prošla je niz edukacija u području upravljanja ljudskim potencijalima, primijenjene psihologije i osobnog razvoja. Završila je studij psihologije na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.


Pročitajte više: Kako poslovanje po mjeri obitelji može pozitivno utjecati na poslovnu produktivnost i dobrobit zaposlenika?


Panel o usklađivanju poslovnog i obiteljskog života

Tu je i Mateja Knežević, apsolventica Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, smjer Analiza i Poslovno planiranje. Sudionica je pojekta mapiranja odgovornih poslovnih praksi usmjerenih na podršku zaposlenicima u usklađivanju poslovnog i obiteljskog života iniciranom od strane Savjetodavnog odbora za dječja prava i društveno odgovorno poslovanje.

U panelu će sudjelovati i prof. dr. sc. Mislav Ante Omazić s EFZG-a. Razvio je brojne kolegije iz menadžmenta i društvene odgovornosti te mentorirao preko 200 društveno korisnih projekata. Od listopada predsjedava IEDC – School of Management, vodećom poslovnom školom u srednjoj i istočnoj Europi.


Pročitajte više: Vrijeme za sebe uz posao i obitelj: stvarna mogućnost ili mit?


Mentalna snaga djeteta

O mentalnom zdravlju djece govorit će Hana Hrpka, izvršna direktorica i predsjednica udruge Hrabri telefon. Hrpka je diplomirala psihologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Radi kao predsjednica udruge Hrabri telefon te savjetuje roditelje i djecu, a vodi i edukacije za volontere Udruge. Redovito izlaže na stručno znanstvenim skupovima u Hrvatskoj i inozemstvu te drži edukacije za stručnjake mentalnog zdravlja iz područja prevencije i rada sa zlostavljanom djecom, telefonskog i e- savjetovanja, menadžmenta volontera, stresa pomagača, roditeljstva i odgoja o čemu je objavila i znanstvene te stručne radove i knjige.

Na ovo predavanje nadovezat će se i Anamarija Hrvoić Đurić i Irena Orlović koje će otkriti kako odgojiti mentalno snažno dijete.

Anamarija Hrvoić Đurić je komunikacijska stručnjakinja s 18 godina iskustva u odnosima s javnošću i medijima, starija savjetnica i partner u agenciji za odnose s javnošću Manjgura i suosnivačica prvog hrvatskog podcasta za roditeljstvo BabyRoom. Od 2016. dio je Manjgure, jedne od najstarijih hrvatskih PR agencija, gdje uz svakodnevnu izradu i provedbu komunikacijskih strategija za klijente te vođenje timova, provodi interne i vanjske edukacije te je zadužena za interne agencijske procese.

Irena Orlović, osnivačica i direktorica tvrtke Harfa d.o.o., istaknuta je poduzetnica i autorica, poznata po svom radu u edukaciji i izdavaštvu. Osnivačica je izdavačke kuće Harfa, koja se fokusira na razvoj edukativnih sadržaja za djecu i roditelje. Strastvena je zagovornica emocionalne inteligencije i rane stimulacije kod djece te kroz svoje projekte i knjige nastoji podržati roditelje i stručnjake u njihovom obrazovnom radu. Irena aktivno promovira važnost ranog razvoja i potiče stvaranje kvalitetnih obrazovnih resursa.


Pročitajte više: Konferencija “Redefiniranje posla i života” otkrila što novi radnici trebaju


Sigurnost djece na internetu

TikTok mentor i osnivač Crew zajednice Dario Marčac skrenut će pažnju sudionika na opasnosti za djecu na društvenim mrežama. Marčac je jedan od vodećih TikTok kreatora u regiji, s više od 500.000 pratitelja na svom profilu te više od 120 milijuna impresija ostvarenih za klijente. Pod njegovim vodstvom, Crew danas broji preko 60 kreatora s ukupno više od 8 milijuna pratitelja, čineći ga najvećom TikTok zajednicom kreatora u regiji.

Marina Dimić Vugec, voditeljica Odjela za upravljanje kibernetičkom sigurnošću u Nacionalnom CERT-u, Sektoru Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNET, nadovezat će se na prethodnu temu i održati predavanje o sigurnosti djece na internetu. Posvećena je aktivnostima podizanja svijesti o kibernetičkoj sigurnosti, razvoju usluga za povećanje kibernetičke otpornosti u Republici Hrvatskoj te edukaciji različitih ciljnih skupina o temama iz područja kibernetičke sigurnosti. Vodi mali tim u CARNET-u koji se bavi podizanjem svijesti i edukacijom te sigurnosnim politikama.

Foto: Canva / Privatna arhiva

POVEZANI ČLANCI

PROČITAJTE JOŠ:

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Pročitajte više

Rizik za zdravlje: Ovo su igračke koje na sebi zadržavaju najviše...

Pojedine igračke mogu biti rizičnije kada je u pitanju zdravlje. Plišane igračke, na primjer, imaju veću tendenciju skupljanja bakterija i drugih mikroorganizama...
- Advertisment -